Slovenščina

RONJA IN BIRK GRESTA NA TRIGLAV (II. triletje)

Učenci v skupinah po štiri sestavijo zgodbo z naslovom Ronja in Birk gresta na Triglav. Pri tem izhajajo iz literarnega dela Astrid Lindgren: Ronja, razbojniška hči. Zgodba nastaja tako, da vsak od sodelujočih napiše vsaj 10 povedi, nato zgodbo pošlje drugemu, ki nadaljuje s pisanjem. Na koncu vsi preberejo nastalo zgodbo in se o njej pogovorijo.

AKTIVNOST: Ronja in Birk gresta na Triglav

OPIS ŽIVALI (4. razred)

Otrok si izbere žival, ki jo bo opisal. Poišče podatke o živali in pripravi urejeno besedilo z opisom. Opis pošlje prijatelju/sošolcu po elektronski pošti; od istega sošolca pa prejme opis druge živali. Na podlagi opisa živali sošolca oblikuje miselni vzorec in žival nariše; oboje fotografira in izdelka pošlje sošolcu po elektronski pošti.

AKTIVNOST: Opis živali

Pripravili: Hana Drobnič in Nina Starič

PRIPOVEDUJ ZGODBO

Učenca v paru izdelata kartončke s sličicami, na podlagi katerih nato skupaj sestavita zgodbo.

AKTIVNOST: Pripoveduj-zgodbo

Pripravili: Ana Herman in Špela Tomšič

LUTKOVNO GLEDALIŠČE

Učenca v paru izdelata ročne lutke iz papirja. Nato na podlagi predloge, s katero so določene osebe v zgodbi in glavni zaplet, sestavita zanimivo zgodbo.

AKTIVNOST: Lutkovno gledališče

Pripravili: Ana Herman in Špela Tomšič